Postup instalace certifikátu

 1. Po vygenerování certifikátu klientovi pobočkou společnosti je vytvořen kód pro stažení certifikátu a heslo k tomuto certifikátu.

  Například:

  	Kód pro stažení: e623da2d09ef1849
  	Heslo k certifikátu: Ygzx0McMf1t5kF41w9aY
  
 2. Do systému se přihlašujete pomocí Microsoft Internet Exploreru zadáním www adresy: https://efolio.partnersis.cz. Toto přihlášení provádějte na počítači, který i v budoucnu budete používat pro přístup k systému. Pokud je tento Váš počítač zapojen v počítačové síti, anebo na počítači obvykle pracuje více lidí, ujistěte se, že jste na tomto Vašem počítači přihlášeni pod svým jménem.

  Použitý Internet Explorer musí být verze nejméně 5.0. Dále musí být tento prohlížeč vybaven podporou pro 128-bitové šifrování. Vaši verzi a úroveň šifrování zjistíte volbou menu Internet Exploreru - "Nápověda" - položka "O aplikaci Internet Explorer".
  Pokud není Váš prohlížeč verze 5, pak bezplatnou aktualizaci tohoto prohlížeče naleznete na stránkách Microsoftu: http://www.microsoft.com/windows/ie_intl/cs/download/
  Pokud Váš prohlížeč nepodporuje 128-bitové šifrování, pak bezplatnou aktualizaci naleznete na stránkách Microsoftu: http://www.microsoft.com/windows/ie_intl/cs/download/128bit/intro.htm

 3. Při prvním přihlášení k systému požaduje systém předložení certifikátu:

  Vzhledem k tomu, že certifikát ještě nevlastníte, zvolte "Storno".

 4. Vzhledem k tomu, že i server má svůj certifikát ověřený společností, od kterého však ještě nemáte veřejný klíč, zobrazí se obrazovka upozorňující na skutečnost, že certifikát serveru vydala neznámá společnost.

  Na dotaz zda chcete pokračovat odpovězte "Ano".

 5. Systém pak identifikuje nového uživatele a požaduje kód pro stažení certifikátu. Zadejte získaný kód:

 6. Po stisku tlačítka nainstalovat se Internet Explorer zeptá zdá se má soubor uložit na disk nebo otevřít z aktuálního umístění. Vybereme volbu otevřít:

 7. Následně se provede přehrání certifikátu do Vašeho počítače a automaticky se spustí průvodce importem certifkátu:

  Zvolíme tlačítko "Další>":

 8. Pak se import zeptá na jméno souboru, který chceme importovat:

  Toto je však již předvyplněno a proto NIC NEMĚNÍME a stiskneme opět tlačítko další

 9. Dále se systém zeptá na heslo, kterým je klíč zašifrován. Vložíme dodané heslo (pozor při psaní hesla se namísto znaků vypisují hvězdičky). Při zapisování hesla záleží na velikosti písmen!

  V této obrazovce také volíte další vlastnosti Vašeho certifikátu. Vždy zvolte "Zapnout silnou ochranu soukromého klíče". V případě, že předpokládáte, že budete certifkát ještě někdy potřebovat i na jiném počítači, než je ten na kterém se certifikát instaluje, zvolte také volbu "Soukromý klíč označit jako exportovatelný".

  A opět zvolte pokračování tlačítkem další

 10. Na další obrazovce se průvodce importem ptá kam se má klíč uložit:

  Opět nic neměňte (tj. vybraná zůstává volba "Automaticky vybrat databázi" a stiskněte tlačítko další

 11. Následující obrazovka informuje o úspěšném importu certifikátu:

  Potvrďte stiskem tlačítka "Dokončit".

 12. Vzápětí se systém zeptá jak se má nastavit ochrana privátního klíče v právě importovaném certifikátu:

  Implicitně přednastevnou volbu "Střední" úroveň ochrany je potřeba stiskem tlačítka "Nastavit úroveň..." změnit na úroveň ochrany "Vysoká":

  Pokračování po stisku tlačítka další

 13. Při vysoké úrovni ochrany je nutné nastavit heslo pro přístip k certifikátu:

  Pokud ještě na Vašem počítači nebyli žádné certifikáty používány, pak systém nabídne volbu "Vytvořit nové heslo k této položce".

  V poli "Heslo k položce" uveďte označení pod jakým budou Vaše certifikáty krátce označeny. Obvykle se používá Vaše jméno (v případě na obrázku jsme zvolili Martin).

  Do pole "Heslo" si zvolte libovolné heslo pro přístu k certifikátu a pro kontrolu ho zapište ještě jednou do pole "Potvrzení".

  Tlačítkem "Dokončit" toto heslo aktivujete.

 14. Nyní se znovu objevila obrazovka pro import privátního klíče, tentokrát je však již nastavena vysoká úroveň ochrany a automaticky se nabízí dotaz na heslo k Vámi zvolenému označení (v ukázce bylo zvoleno Martin a proto i nyní se systém ptá na heslo pro položku Martin):

  Do vyznačeného pole zadejte Vámi zvolené heslo.

  Import privátního klíče dokončíte stiskem tlačítka "Ok".

 15. Po importu Vašeho certifikátu Vám systém nabídne ještě uložení certifikátu certifikační autority:

  Zvolte "Ano".

 16. Tím jsou všechny potřebné certifikáty nainstalovány.

  Systém Vám potvrdí že byl certifikát naimportován:

  Opět potvrďte stiskem "Ok"